Dziecięcy Salonik Filmowy

 30 min.

tytuł oryginalny:
Przytul mnie, Żubr Pompik
gatunek:
animacja
reżyseria:
Mateusz Jarmulski, Wiesław Zięba
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2016
opis:

Czy istnieje stworzenie z zębami nie tylko w paszczy, ale i na całej skórze?
Do kogo należy najbrzydsza, a do kogo największa gęba na świecie?
Które ze zwierząt ma rękę na czole, a które najbardziej nadąsaną minę?
I kto jest największym twardzielem na Ziemi?

Fascynujące ciekawostki, anegdoty i fakty z życia zwierząt opowie gość poranka – MIKOŁAJ GOLACHOWSKI.

Pan Mikołaj to autor książki „Gęby, dzioby i nochale” – kontynuacji entuzjastycznie przyjętych „Pup, ogonków i kuperków”. Poza tym jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Kiedy nie siedzi wśród śniegów i lodów, mieszka w Warszawie i zajmuje się swoimi kotami, żółwiem i małą córeczką. Pisze wówczas o zwierzętach i ochronie przyrody.  

Po spotkaniu zapraszamy na bajki ze zwierzakami w rolach głównych. Żubr Pompik, Tata Miś i Mały Miś to bohaterowie najnowszych seriali animowanych dla dzieci. Warto ich poznać!

PRZYTUL MNIE


Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt.

Serial powstał na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, czy „Madagaskar”.

„Przytul mnie” zakwalifikował się na najstarszy i najważniejszy festiwal animacji w Annecy. Jako jedyna animacja z Polski powalczy o prestiżową nagrodę w kategorii „Film telewizyjny”.

ŻUBR POMPIK


Witajcie w puszczy – świecie małego żubra Pompika
Urodził się jesienią, nieco później niż jego kuzyni, którzy przyszli na świat wiosną i teraz byli już duzi, samodzielni i pewni siebie. Pompik był najmniejszy z całego stada i nie bardzo miał się z kim bawić. Tak zaczyna się ta opowieść. Ale nie myślcie, że będzie to smutna historia…

——————————————————————————

W trakcie poranka będzie również miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu PRZYTULAM BO LUBIĘ.