Szkoły podstawowe klasy 1-3

Październik  2022

termin: 5.10.2022 (środa) |g. 8.30 lub 11.30

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI: TAJEMNICA SKORPIONA

temat: Ciekawość i dedukcja – atrybuty ucznia

słowa klucze: zagadka, uczciwość, naprawianie błędów, przygoda, bohater, symbole, wybaczenie


reż. Tina Mackic | Szwecja, 2022 | dubbing | 83’

Najnowszy film o nieustraszonych detektywach oparty na serii uwielbianych przez dzieci  książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka. Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest… skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę?


Listopad 2022

termin: 4.11.2022 (piątek) | g. 8.30 lub 11.30

MARTIN I MAGICZNY LAS

temat: W zgodzie z naturą

słowa klucze: człowiek/natura, dzika przyroda i jej ochrona, magia, rywalizacja, samodzielność, las


reż. Petr Oukropec |Czechy, Niemcy, Słowacja 2021  | dubbing | 80`

Jedenastoletni Martin jest typowym nastolatkiem: nie rozstaje się z telefonem komórkowym, uwielbia śmieciowe jedzenie, nie potrafi żyć bez lusterka. Kiedy wyjeżdża na obóz, położony w głębi lasu, jest głęboko nieszczęśliwy i przerażony. Będzie musiał  spędzić czas w otoczeniu przyrody, żyjąc jak dzikus – śpiąc w namiocie, myjąc się w potoku, gotując posiłki na ognisku i bawiąc się w okolicznych lasach. Początkowo zupełnie sobie nie radzi, ale powoli zaczyna odkrywać jak ciekawy może być las. Uczy się jak rozpalać ogień, rozpoznawać gatunki roślin, dowiaduje się jak ważna dla życia jest woda i zaprzyjaźnia się z żyjącymi w lesie stworzeniami. Okazuje się, że potrzebują one jego pomocy w walce z chciwymi deweloperami…

Film otrzymał Znak Jakości ZEF. Rekomendacje ekspertów można przeczytać TUTAJ.


Grudzień 2022

termin: 8.12.2022 (czwartek) | g. 8.30 lub 11.30

JAK OCALIĆ SMOKA

temat: Istota Świąt

słowa klucze: popularność, lajki, ważne wybory, fantasy, imigrant, youtuber, samotność, dom


reż. Katarina Launing | Norwegia, Holandia, Czechy 2020 | dubbing | 92′

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? „Jak ocalić smoka” zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!
Zwycięzca konkursu głównego oraz nagrody Jury ECFA (European Children’s Film Association) 8. MFF Kino Dzieci

Film otrzymał Znak Jakości ZEF. Rekomendacje ekspertów można przeczytać TUTAJ.

 

Newsletter

zapisz się