Szkoły podstawowe klasy 1-3

Listopad 2021

termin 3.11.2021 (środa) | 4.11.2021 (czwartek)

OPERACJA MUMIA

temat: Spostrzegawczość i dedukcja

słowa klucze: przygoda, bohater, symbole, wybaczenie, plan filmowy, uczciwość

reż. Grethe Bøe-Waal | Norwegia 2019 | 74′

Najnowszy film w serii Operacja… na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jørna Liera Horsta. Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką.
Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?


Październik 2021

termin 7.10.2021 (czwartek) | 8.10.2021 (piątek)

PAN PATYK I MORSKI POTWÓR

temat: Potwory czy śmieci? Co w morzu straszy?

słowa klucze: fantazja, legendy, wakacje, zazdrość o przyjaciela, zwierzęta morskie, zdobywanie nowych umiejętności

reż. Tove Undheim | Norwegia 2020 | 75’

Ukochani przez dzieci; Junior i pan Patyk, powracają na duże ekrany. Tym razem udają się na najlepsze na świecie wakacje, na magicznej wyspie. Tam spotkają nieustraszonego Eddy’ego i samozwańczego eksperta od potworów morskich – Blegena. W okolicy chodzą słuchy o potworze pływającym w pobliskim fiordzie, a Blegen, posiadający najróżniejsze urządzenia do tropienia mitycznych stworzeń, potrzebuje pomocy w jego znalezieniu. Morze jest tak rozległe, że nikt nie wie, co w nim się skrywa – nawet pan Patyk! Razem wyruszają na ekscytujące polowanie, podczas którego odkryją tajemnice natury i przetestują siłę swojej przyjaźni!

Newsletter

zapisz się