Szkoły podstawowe klasy 4-6

Październik 2022

termin: 11.10.2022 (wtorek) | g. 8.30 lub 11.30

ZA DUŻY NA BAJKI

temat: Cały ten cukier

słowa klucze: dojrzewanie, e-sport, kłamstwo, otyłość, pierwsza miłość, przyjaźń, samodzielność, choroba


reż. Kristoffer Rus | Polska 2022 | 108`
wyk. M. Karaś, K. Gruszka, D. Kolak, P. Siemek, A. Grabowski

Dorastanie i pierwsza miłość, nadopiekuńcza mama i szalona ciotka, przyjaźń na zakręcie i wielki turniej gamingowy. Jak widać, życie 10-letniego e-sportowca to nie lada wyzwanie. Film Za duży na bajki to niezwykle ciepła, zabawna i pobudzająca wrażliwość opowieść o tym, jak stawiać czoła trudnym, życiowym sytuacjom. W życiu Waldka, wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.
Nagroda ZEF na Festiwalu Kino w Trampkach

Film otrzymał Znak Jakości ZEF. Rekomendacje ekspertów można przeczytać TUTAJ.


Listopad 2022

termin: 9.11.2022 (środa | g. 8.30 lub 11.30

MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY

temat: Wstyd czy strach przed odrzuceniem?

słowa klucze: kłamstwo, niepełnosprawność, pierwsze zauroczenia, dojrzewanie, grupa, rodzina, superbohater


reż. Stefano Cipani | Włochy 2019 | dubbing | 101′

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata… Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo. Inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola.
Film otrzymał tegoroczną nagrodę młodzieżową Europejskiej Akademii Filmowej, przyznawaną przez 2000 młodych jurorów z 32 krajów oraz 2. nagrody na MFFMW Ale Kino! W Poznaniu

Film otrzymał Znak Jakości ZEF. Rekomendacje ekspertów można przeczytać TUTAJ.


Grudzień 2022

termin: 2.12.2022 (piątek) | g. 8.30 lub 11.30

MOJE ŻYCIE TO CYRK

temat: Granice wolności

słowa klucze: bunt, dążenie do celu, dobra materialne, niezależność, relacje rodzinne, religia, szkoła, sztuka


reż. Miryam Bouchard | Kanada 2020 | dubbing | 100′

Film z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę.
Nagroda główna ZEF na Festiwalu Kino Dzieci 2021

Film otrzymał Znak Jakości ZEF. Rekomendacje ekspertów można przeczytać TUTAJ.

 

Newsletter

zapisz się