Przedszkolna Akademia Filmowa | program I rok
(program na rok szkolny 2023/2024)

1. WIZYTA W KINIE

Witajcie w kinie – magicznej krainie.

Kino to coś więcej niż budynek, w którym ogląda się filmy. To niezwykłe miejsce, które skrywa wiele ciekawostek, w którym bije mocniej serce i które zmienia tych, którzy je odwiedzają. W kogo? To jedna z tajemnic, które odkryją nasi przedszkolni goście, gdy zechcą zajrzeć w kinowe zakamarki.

Projekcja bajek: Reksio swat, Bolek i Lolek na Wyspach Polinezji, Pampalini i hipopotam (po cyfrowej rekonstrukcji)


2. FILMOWE BAŚNIE

Na początku były baśnie, lecz dlaczego wiecie właśnie?

Baśnie znają wszyscy. Ale czy znają je dobrze? W ogóle skąd te baśnie się wzięły i czy są nam dzisiaj potrzebne? Odpowiedzi na te pytania to klucz do magicznej komnaty, która czeka już na wszystkich
ciekawych kina przedszkolaków. Ale, jak to w baśni bywa, droga do niej pełna będzie wyzwań i zagadek…

Projekcja bajek z cyklu: Dar Skarbnika, O królewnie zaklętej w żabę (z cyklu Baśnie i bajki polskie)


3. Kino to: ŚWIATŁO

Pstryk i światło już się świeci, jego tajemnice odkrywają dzieci!

Boimy się jeszcze ciemności? To żaden powód do wstydu! To okazja do odkrycia światła i jego zagadkowych właściwości, bez którego nie byłoby w kinie dobrej zabawy. A będzie, o czym przekonają się nasi goście z przedszkola.

 

Projekcja bajek: Agatka i samolot  (z cyklu: Agatka), Barbara (z cyklu: Pamiętnik Florki), Żółty, biały niebieski, Rysunek Maciusia, Zabawka Kasi (z cyklu: Przedszkolaki)


4. Kino to: DŹWIĘK

Słychać końskie podkowy? Z ekranu strzał pada?
Czas nadstawić uszy, taka moja rada!

Co to byłby za film, gdyby w czasie jego oglądania nasze uszy nie miały nic do roboty? Jednak żeby uszy się nie nudziły w kinie, nasi goście będą musieli wyruszyć na dźwiękową ścieżkę pełną różnych głosów, odgłosów i muzyki. To będzie dźwiękowa przygoda rodem z Dzikiego Zachodu!

Projekcja bajek: Bitwa o szepczący las, Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha, Leśna pułapka, Talenty Tappiego (z serii: Wiking Tappi)


5. Kino to: OBRAZ

A cóż to za kina wynalazek, żeby do klatki trafił obrazek?

O filmach często mówimy, że to historie opowiedziane w obrazkach. I to prawda. Jednak, które obrazki powinny być na początku, które w środku, a które na końcu takiej historii? Trudna sprawa. A jeszcze trudniejsze znalezienie klatki, w której powinny zostać zamknięte, żeby trafiły do kina. Z pomocą Jasia i Małgosi wszystko powinno się udać, czego niezbitym dowodem będzie filmowa taśma z którą wrócą do przedszkola.

Projekcja bajek: Basia i taniec, Basia i pieniądze, Basia i telewizor, Basia i gotowanie (z serii: Basia)


6. PLAN FILMOWY

Jest bajka, światło, aktorzy, kamera!
Oj szykuje się w kinie uroczysta premiera!

Na zakończenie roku dobrze jest zebrać całą wiedzę, którą zdobyli przez ten czas nasi przedszkolni goście. A jak to zrobić w sposób najbardziej kinowy i niezwykły zarazem? Koniecznie trzeba zrobić film! Nie za długi, ale i nie za krótki. Taki w sam raz, żeby móc po jego obejrzeniu na dużym ekranie odebrać zasłużony dyplom ukończenia I roku Przedszkolnej Akademii Filmowej.

Projekcja bajki: Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Newsletter

zapisz się