Przedszkolna Akademia Filmowa | program II rok
(program na rok szkolny 2023/2024)

1. KOSTIUM FILMOWY

Gdy zwyczajność ci doskwiera kostium załóż bohatera!

Na różne okazje ubieramy się w odpowiednie stroje – tego uczymy się od najmłodszych lat. Ale w kinie na naszych gości czeka ubranie/przebranie, bo bohaterowie oglądanych przez nich na ekranie bajek wyróżniają się strojem. Kostiumy filmowych bohaterów potrafią dużo o nich mówić i zmieniać nieśmiałych przedszkolaków w superherosów, arcyrzezimieszków, księżniczki lub czarownice.

Projekcja bajek: Lodowa góra, Dwanaście miesięcy (z cyklu Baśnie i bajki polskie)


2. ANIMACJA

By ożywić zrobione przez siebie rysunki, w kinie niepotrzebne żadne czary, trunki!

Film animowany – czy to nie jest coś fantastycznego? Wystarczy puścić wodze fantazji, wziąć do ręki kredki, flamastry czy pędzle i… co? I mamy nieruchomy obrazek, a nie film! Bo żeby z naszych rysunków powstał nasz własny film animowany potrzebna jest wcześniej podróż w przeszłość. I nasi mali goście ją odbędą, by od dzieci z przeszłości dostać w prezencie zabawkę, która ożywia rysunki i uczy czym jest animacja.

Projekcja bajki: Pamiętniki Tatusia Muminka


3. SUPERBOHATEROWIE

Coś się w planach nie układa? W twoich dłoniach na to rada!

Bardzo często na widok przeszkody tracimy cały zapał: i do pracy i do zabawy. Dobrze wtedy przyjąć pomocną dłoń od filmowych bohaterów, którzy codziennie wpadają w tarapaty i pokonują przeciwności. Nie chodzi o to, by postaci z ekranu wyręczały przedszkolaków – ich własna dłoń skrywa bowiem pięć superbohaterskich wskazówek, które po krótkim treningu pomogą samemu stawiać czoła życiowym wyzwaniom.

Projekcja bajek: Superpsina kontra ultraprosię (z cyklu: Mami Fatale), Skąd ten zapach? (z cyklu: Hip- Hip i Hurra), Superbohaterowie (z cyklu: Pamiętnik Florki)


4. GATUNKI FILMOWE

Lot w kosmos, straszny zamek, a może zagadka? Gatunek to prawdziwa gratka!

Z filmowymi gatunkami, jest trochę tak jak z robieniem zakupów w sklepie – otacza nas tyle różnych rzeczy, że aż trudno wybrać. Jak poznać co nas w kinie interesuje, a co trochę mniej? Czym się od siebie różnią filmowe światy? Co mają ze sobą wspólnego kosmici, duchy i przebiegli przestępcy? To wszystko będą musieli odkryć nasi przedszkolni goście, zanim staną się ekspertami od filmowych gatunków.

Projekcja bajki: Yakari i wielka podróż


5. FILMY KTÓRE UCZĄ

Nawet nie wiesz przyjacielu, jak z filmów rzeczy uczysz się wielu!

Najlepsza zabawa, to mądra zabawa. I kino taką właśnie rozrywkę proponuje – przez radość oglądania, chce poszerzać nasze horyzonty. A rzeczy, które warto dostrzec, jest bez liku. A kino bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Ekologia, przyroda, relacje z rówieśnikami – jest tyle spraw, które z ekranu proszą, by się nad nimi zastanowić, a nawet apelują do opuszczenia foteli i działania!

Projekcja bajek: Dlaczego elektryczny złom zaśmieca dom?, Dlaczego kotek nie wlazł na płotek? (z cyklu: Kaktus i Mały), Kto porwał bociany?, Skąd ten wiatr? (z cyklu: Hip- Hip i Hurra)


6. WIELKI FINAŁ Pif PAF!

Na koniec nauki czas na egzaminy, nie róbcie jednak zaraz przerażonej miny!

Tak, tak… to już dwa lata wspólnej zabawy i nauki. Czas sprawdzić, co zostało w naszych głowach. A najlepszym na to sposobem wcale nie jest żaden sprawdzian, tylko wielkie kinowe podchody! Ślady prowadzić będą oczywiście do skarbu, czy jednak nasze przedszkolne skarby nie zgubią tropu? Czy wyciągną z odmętów swojej pamięci słowa-klucze, które otworzą im drzwi, do kolejnych filmowych światów? Kto to wie?

Projekcja filmu: Kacper i Emma szukają skarbu

 

Newsletter

zapisz się