-
- Caravaggio. Na tropie arcydzieła | Sztuka na ekranie
- ZEF szkoli | wykład Anny Równy i film „Życie Chucka”
- 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty
- David Gilmour Live at the Circus Maximus | retransmisja koncertu
- André Rieu. Przetańczyć całą noc! | retransmisja koncertu
- Lunatyczka | MET Opera sezon 2025-2026
- Sanatorium pod klepsydrą | Retrospektywa Wojciecha Jerzego Hasa
- Bilans kwartalny | DKF AMATOR | gość specjalny: Krzysztof Zanussi
- Downton Abbey. Wielki finał | Seans Seniora
Śubuk | spotkanie i rozmowa z psycholożką Małgorzatą Jonczy-Adamską
Film o kobiecie, która podejmuje walkę, dojrzewa do roli matki, znajduje w sobie nieprawdopodobną siłę i… zmienia świat wokół siebie!
Częściowo inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.
Uwaga. Film „Śubuk” wspiera opiekunów osób z niepełnosprawnościami w ich walce o poprawę przepisów prawnych, dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego. Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na dedykowanej zagadnieniu petycji na stronie www.naszademokracja.pl.
Zapraszamy na pokaz filmu połączony ze spotkaniem i rozmową po filmie z Małgorzatą Jonczy-Adamską
Bilety w cenie taniego wtorku.
Małgorzata Jonczy-Adamska, psycholożka, pedagożka, trenerka antydyskryminacyjna. Specjalizuje się w bliskościowym, opartym na szacunku i akceptacji, podejściu do dzieci oraz ich relacji z dorosłymi. Szczególnym obszarem jej zainteresowań są dzieci rozwijające się w spektrum autyzmu, z którymi miała okazję pracować w Norwegii i w Polsce. Rodzicielstwo Bliskości i edukacja antydyskryminacyjna to dwie perspektywy, zgodnie z którymi chce budować lepszy świat – wspierający neuroróżnorodność i uwzględniający potrzeby osób rozwijających się w spektrum autyzmu. Mama nastolatka w spektrum -najważniejszego nauczyciela, który zburzył wiele jej przekonań na temat rodzicielstwa.