-
- Święto Krótkiego Kina w Najkrótszy Dzień Roku 2024
- Werner Herzog. Wizjoner kina | przegląd filmów | bilety: 15 zł
- André Rieu. Srebrno-złoty koncert gwiazdkowy. Retransmisja nowego bożonarodzeniowego show z Maastricht
- Ukraina! 9. Festiwal Filmowy | replika | Україно! 9. Кінофестиваль
- Andrea Bocelli. Wielki jubileusz 30-lecia występów | retransmisja
- Tosca | MET Opera sezon 2024-2025
- O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji | Krótka Historia Polskiego Kina, cz. 2
- Diuna | seans z audiodeskrypcją
- Simona Kossak | Seans Seniora
Powitanie słońca | pokaz online na MojeEkino
W 2020 roku Międzynarodowy Dzień Jogi przypadł 21 czerwca (niedziela). Pierwsze oficjalne obchody odbyły się w 2015 roku. Szeczególnie wydarzenie zorganizowano w ojczyźnie jogi, na bulwarze Rajpath w New Delhi. Ponad 35 tysięcy ludzi z różnych państw (dokładnie 84), w tym Narenda Modi, wykonało 21 asanów (pozycji jogi), co zostało zanotowane jako największa lekcja jogi, jaka kiedykolwiek się odbyła, z rekordową liczbą narodowości.
Ten dzień jest już obecny w ponad 200 krajach. Na forum ONZ odbywają się wtedy panele dyskusyjne, skupione wokół tematu przewodniego święta.
O FILMIE
Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego Żyda, mordercę w celi śmierci albo Masaja praktykujących jogę? „Powitanie słońca” to intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile.
Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za spraw jogi. Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi. By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.
Pokaz specjalny odbędzie się 10 lipca o godz. 20:00
Film będzie dostępny przez 24 godziny od zakupu biletu, jednak nie dłużej niż do 11 lipca do godziny 20:00.
https://www.mojeekino.pl/vods/vod.148
Kupując bilet wybierz KINO AMOK