-
- To właśnie miłość | 20 lat filmu
- Maratonami do Barcelony | pokaz z udziałem twórców
- MIKOŁAJKI z psem, kotem i robotem
- CALLAS w Operze Paryskiej, 1958 | w 100-lecie urodzin artystki
- Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu | retransmisja koncertu
- Pompeje. Miasto grzechu | Sztuka na ekranie
- Buena Vista Social Club | Wim Wenders – Mistrz Kina Drogi
- Florencia en el Amazonas | MET Opera Live sezon 2023-2024
- Wielki Gatsby | 100 lat Warner Bros
- Przypadek | Krótka historia polskiego kina
- Opera za rogiem | pokazy spektakli operetkowych z audiodeskrypcją
- Najpiękniejsze Święta | Kinowy podwieczorek dla rodziny
- Koliber | Seans Seniora
Dni Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren
Wraz z Festiwalem Filmowym Kino Dzieci i SPInka Film Studio zapraszamy na wyjątkowy przegląd filmowy, czyli na spotkania z bohaterami jednej z najsłynniejszej autorek powieści i opowiadań dla dzieci – Astrid Lindgren.
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy małych i dużych widzów, aby rozrabiali wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznali waleczną Ronję, obejrzeli świat z perspektywy skrzata – Nilsa, wyruszyli w podróż z Rasmusem i zajrzeli na Czerwcowe Wzgórze. Książki Astrid Lindgren od lat cieszą się ogromną popularnością. Każdy, kto zetknął się z nimi w dzieciństwie, wie, że się nie starzeją, gwarantują świetną zabawę i stanowią kanon literatury dla najmłodszych. Filmowe spotkania z bohaterami szwedzkiej pisarki to zachęta do wspólnego świętowania Dnia Dziecka na seansach pełnych przygód.
Zapraszamy całe rodziny na popołudniowe seanse.
UWAGA! Prosimy o odebranie rezerwacji do 7 dni przed datą wydarzenia. Po tym terminie będą one anulowane.
KONKURSY:
1. Podaj jak najwięcej bohaterów książek Astrid Lindgren, którzy opiekowali się końmi oraz imiona koni, którymi się zajmowali.
Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres biuro@amok.gliwice.pl do 29 maja 2015. Dwoje pierwszych dzieci, które udzielą prawidłowych i najbardziej wyczerpujących odpowiedzi nagrodzimy zaproszeniami na jazdę lub przejażdżkę konną. Nazwiska zwycięzców ogłosimy na stronie internetowej po 3 czerwca 2015.
Uwaga! Przy odbiorze nagród prosimy o okazanie przynajmniej jednego biletu z przeglądu.
Nagrody ufundowała Akademia Jeździecka Prima w Zbrosławicach
2. Konkurs na kolaż „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”.
Szczegóły na ulotkach z programem przeglądu, dostępnych w kinie. Na autorów najbardziej kreatywnych prac czekają nagrody książkowe.
Więcej informacji: www.kinodzieci.pl | www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie