-
- To właśnie miłość | 20 lat filmu
- Maratonami do Barcelony | pokaz z udziałem twórców
- MIKOŁAJKI z psem, kotem i robotem
- CALLAS w Operze Paryskiej, 1958 | w 100-lecie urodzin artystki
- Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu | retransmisja koncertu
- Pompeje. Miasto grzechu | Sztuka na ekranie
- Buena Vista Social Club | Wim Wenders – Mistrz Kina Drogi
- Florencia en el Amazonas | MET Opera Live sezon 2023-2024
- Wielki Gatsby | 100 lat Warner Bros
- Przypadek | Krótka historia polskiego kina
- Opera za rogiem | pokazy spektakli operetkowych z audiodeskrypcją
- Najpiękniejsze Święta | Kinowy podwieczorek dla rodziny
- Koliber | Seans Seniora
Bajki z Polski na ferie | MOJEeKINO

Co się stanie, gdy kury zaczną plotkować? Co przyniesie wizyta kilkuletniej Agatki i chomika Cyryla w Krainie Papierników? Tego mali widzowie dowiedzą się w czasie seansów przygotowanych na ferie przez platformę MOJEeKino. Wirtualne kino zaprasza na #bajkizpolski, dzięki którym maluchy poznają autorskie filmowe adaptacje Hansa Christiana Andersena i wybiorą się do wymyślonych krain Agatki. Filmy dostępne będą przez miesiąc.
„Bajki z Polski na ferie” to propozycja trzech seansów, na które składają się zestawy filmów, wybrane z myślą o maluchach i ich rodzicach.
– „Agatka” oraz autorskie filmowe adaptacje Hansa Christiana Andersena „Len” i „To pewna wiadomość” to wyjątkowe animacje, idealne na zimowe popołudnia spędzone z dziećmi. Każdy z zestawów to kilkadziesiąt minut doskonałej przygody i sposób na opowiedzenie maluchom o otaczającym je świecie – mówi Paulina Zacharek z Momakin, współtwórca akcji „#bajkizpolski na ferie”.
Na stronie mojeekino.pl można znaleźć dwa zestawy po pięć odcinków serialu „Agatka”, pełnej kolorów i humoru propozycji dla najmłodszych widzów. Tytułowa bohaterka i jej chomik Cyryl mierzą się z przygodami, których punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia, jak np. papier czy kostki cukru. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw, pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.
Trzeci zestaw tworzą dwa odcinki cyklu „Namaluj mi bajkę…” – animacje wykonane techniką malarską na płótnie. „Len” to poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci o radości poznawania świata i siebie samego. Natomiast „To pewna wiadomość” jest historią pewnej kurzej plotki, która daje początek dramatycznej opowieści, pokazującej w krzywym zwierciadle ludzkie reakcje i emocje.
Prezentowane filmy to część projektu #bajkizpolski obejmującego seriale animowane dla dzieci, których dystrybucją zajmuje się Momakin. – W Polsce produkuje się fantastyczne, wartościowe bajki, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni, które stanowią też formę wsparcia rodziców, szukającą atrakcyjnej, a zarazem wysokojakościowej oferty kulturalnej dla swoich dzieci – podkreśla Paulina Zacharek.
Filmy oglądać można na platformie mojeekino.pl, zrzeszającej kina studyjne z całej Polski. Aby obejrzeć wybrany film trzeba się zarejestrować w serwisie i wybrać tytuł. Po opłaceniu biletu, film dostępny jest przez 48 h. Akcja „#bajkizpolski na ferie” na stronie mojeekino.pl potrwa do 11 lutego 2021 roku.
3 cykle w każdym kilka propozycji, cen za cykl = 10,00 zł.
__
MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. Jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.