Zigzag Kid

 95 min.

tytuł oryginalny:
Zigzag Kid | Nono, het Zigzag Kind
gatunek:
przygodowy
reżyseria:
Vincent Bal
kraj produkcji:
Holandia
rok produkcji:
2012
napisy:
lektor
opis:

Historia Nono, najmłodszego i najlepszego inspektora, który rozwiązuje najważniejszą zagadkę: historię swojej zmarłej mamy i własnej tożsamości.

Nono wychowuje ojciec i jego partnerka Gaby, mamy nie znał. Jego tata jest detektywem, inspektorem i od zawsze trenuje Nono w tym fachu. Na dwa dni przed 13. urodzinami, czyli bar micwą, symbolicznym wejściem w dorosłość, Nono dostaje specjalną misję. Ma rozpoznać w pociągu swojego nauczyciela i udać się z nim na trening, żeby stać się niczym prawdziwy inspektor.

Rozpoczyna się ciąg przygód, bo jako misję Nono wybiera dwie rzeczy: zdobyć dla Gaby artefakty, o których zawsze marzyła, i dowiedzieć się czegoś o swojej matce. Czeka go rozwiązanie ciągu zagadek, a historia jego mamy okazuje się bardziej zagmatwana, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Zigzag to fabularny przygodowy film z mocno psychologicznym tłem. Za pomocą historii pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji opowiada o problemie tożsamości, szukaniu swoich korzeni i potrzebie poznania przeszłości.

kategoria wiekowa: 9+