Zabij to i wyjedź z tego miasta

 88 min.

gatunek:
animacja
reżyseria:
Mariusz Wilczyński
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2019
obsada:
Andrzej Wajda (głos), Daniel Olbrychski (głos), Małgorzata Kożuchowska (głos), Krystyna Janda (głos), Anna Dymna (głos), Andrzej Chyra (głos), Magdalena Cielecka (głos)
opis:

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy ważni dla niego ludzie nadal żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia, nieproszeni, przybywają do niej bohaterowie i idole z dzieciństwa, znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń nigdy się nie zmieniają. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.
Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

  • Złote Lwy na FPFF w Gdyni oraz nagroda za najlepszy dźwięk