Wiedeński koncert na zakończenie Karnawału

  min.

tytuł oryginalny:
Eleganza - wiedeński koncert za zakończenie Karnawału
gatunek:
opis:

Jak co roku zapraszamy na Wiedeński koncert karnawałowy, który odbędzie się 27 lutego 2022 r.  na Scenie Bajka w gliwickim Kinie Amok. Wystąpi Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA kontynuuje w ten sposób tak  gorąco przyjętą przez odbiorców i zapoczątkowaną w 2017 roku, nową tradycję koncertowania w okresie karnawału w wiedeńskim stylu w Gliwicach, rozszerzając jednocześnie ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Po letnich koncertach plenerowych z cyklu Otwarty salon muzyczny , jak zawsze na Scenie w Bajce, zespół jak co roku wykona nowy program artystyczny (w większym dziesięcioosobowym składzie), bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

W wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA usłyszymy same przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.


W programie zespołu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Franz Schubert, Sebastian Yradier, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras, Matos Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby. Jak co roku w nowym programie zespołu, usłyszymy również premierowe wykonania nowych aranżacji przygotowanych dla gliwickiej publiczności. W tym roku będą nimi przeboje polskiej muzyki filmowej.


Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice a jego organizatorem jest Agencja Artystyczna WENA