Warsztaty dźwiękowo-muzyczne – Charlie w Parku | grupa 7+

  min.

opis:

Grupa 7+ udźwiękawia film CHARLIE W PARKU

Film to nie tylko obraz, ale i dźwięk! Weź udział w warsztatach podkładania ścieżki dźwiękowej do filmu, które poprowadzi Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska.


Będziemy, niczym taperzy w kinie niemym, podkładać muzykę oraz odgłosy do filmów Charliego Chaplina. Na zakończenie zobaczymy je na dużym ekranie w towarzystwie rodziców i publiczności.

Młodzi taperzy będą mieć do dyspozycji różne
instrumenty:
– rury tonalne czy inaczej bum bum rurki
– azjatyckie bębny ramowe TARY
– afrykański bęben gadającym TALKING DRUM
– bęben naśladujący szum morza, wiatr, deszcz – OCEAN DRUM
– afrykańskie kalimby
– przeróżne przeszkadzajki i pomagajki
– a także gitarę klasyczną i ukulele

Jak na prawdziwych dźwiękowców przystało, wykorzystamy także potencjał przedmiotów, które nie są instrumentami, w myśl zasady John’a Cage’a, że WSZYSTKO GRA! Worki foliowe, butelki, kubki plastikowe, folię bąbelkową, peszel, puszki, garnki. Mamy też ręce, nogi, no i z pewnością sami damy GŁOS – Od szeptu do krzyku!

Warsztaty poprowadzi:


Asia Bronisławska/ASI MINA

muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Członek zespołu The Complainer i Mołr Dramma, związana z legendarną już wytwórnią niezależną mik.musik.! Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam! Tylko gdzie?” Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Subtropic Festival Miami). Pracuje z dziećmi i młodzieżą – uczy gry na gitarze i pianinie. W latach 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU przyznawanego przez Radiowy Dom Kultury Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”.


Czas trwania warsztatów: ok. 2h

Max liczba uczestników: 16 osób

Bilety: 10 zł

Zapisy:
biuro: 32 238 25 01
biuro@amok.gliwice.pl