TRZEBA MARZYĆ

 70 min.

gatunek:
koncert
opis:

ANNA STANKIEWICZ – śpiew
JANUSZ STROBEL 
– gitara klasyczna 
ANDRZEJ JAGODZIŃSKI –
fortepian, akordeon


Jazzowe aranżacje Janusza Strobla oraz teksty interpretowane przez znakomitą wokalistkę Annę Stankiewicz nadadzą nowy wymiar takim utworom jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu” czy „Nieobecni”. Piękne melodie, wyrafinowana harmonia, komunikatywna i przejrzysta forma. 

„Trzeba marzyć” to muzyczne zderzenie najpiękniejszych melodii Janusza Strobla oraz poetyckich tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka – wirtuozeria dźwięku i słowa. Subtelna wokalistka, mądra poezja, mistrzowskie Stroblowe nuty, piękne aranżacje, fenomenalne partie improwizowane oraz niebanalne interpretacje wokalne stanowią kwintesencję tego przedsięwzięcia.

Anna Stankiewicz przepięknie i prosto śpiewa o tym, co w życiu najważniejsze. O miłości, marzeniach, tęsknocie. Bez manier i niepotrzebnej kreacji. W sposób niezwykle ciepły, bezpretensjonalny nawiązuje kontakt z publicznością. Próbuje na chwilę zatrzymać czas, pytając „po co my się tak śpieszymy”. Śpiewa, co się dzieje, „kiedy księżyc jest w nowiu” i że „tak młodo jak teraz już nigdy się nie spotkamy”. Poza piosenkami z dwupłytowego albumu „Strobel Kofta Wołek – Anna Stankiewicz”, będzie można usłyszeć również teksty Magdy Czapińskiej, czy Andrzeja Poniedzielskiego.

Czas trwania: ok. 70 min /bez przerwy/