The Duff [#ta brzydka i gruba]

 101 min.

tytuł oryginalny:
The Duff
gatunek:
komedia
reżyseria:
Ari Sandel
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2014
obsada:
Bella Thorne, Mae Whitman, Robbie Amell
napisy:
polskie
opis:

Komediowy hit tej wiosny. Ekranizacja powieści amerykańskiej nastolatki, która stała się światowym bestsellerem. Nie łatwo jest być nastolatką, zwłaszcza jeśli dowiadujesz się, że twoje najlepsze przyjaciółki kumplują się z tobą dlatego, żeby na twoim tle zawsze wypadać lepiej.


Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też…the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tą brzydką i grubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesley’a postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością.


Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie. Cała nadzieja w tym, że niezależnie od tego, jak wyglądasz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Twoim DUFF.