TARAPATY – pokaz specjalny z udziałem twórców

 83 min.

tytuł oryginalny:
Tarapaty
gatunek:
familijny, przygodowy
reżyseria:
Marta Karwowska
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2017
opis:

Opuszczony dom, tajemniczy złodziej i ukryty skarb. Przeżyj z Julką i Olkiem przygodę życia!

Tegoroczną edycję Dziecięcego Saloniku Filmowego  zainaugurujemy  długooczekiwanym, najnowszym polskim filmem dla młodych widzów. Naszymi gośćmi będą: MARTA KARWOWSKA – reżyserka oraz debiutujący na ekranie młodzi aktorzy: Hania Hryniewicka i Kuba Janota – Bzowski.


Są jeszcze prawdziwe przygody. Co więcej, czekają tuż za rogiem! Julka, Olek i pies Pulpet to główni bohaterowie szalonej historii, w którą zamieszana jest złodziejska szajka, skarb i… Picasso.


Tarapaty” pokazują, że przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.


Hani Hryniewickiej (Julka) i Kubie Janocie-Bzowskiemu (Olek) towarzyszą Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki. Na ekranie zobaczymy również Joannę Szczepkowską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Maj i Krzysztofa Stroińskiego. 


„Tarapaty” to film przygodowy, detektywistyczny, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Utrzymany w klimacie „retro”, a więc atrakcyjny nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców.” – WP Film

„To ukłon w stronę kultowego, polskiego kina dla mlodzieży. Oglądając „Tarapaty” przypomnicie sobie przygody Poldka i Dudusia i postawicie znowu na Tolka Banana.” – Magazyn Kulturalny

Do zobaczenia 15 października!

kategoria wiekowa filmu: 6+