Stary człowiek i może… edycja 4

 84 min.

gatunek:
krótkometrażówki
reżyseria:
różni
rok produkcji:
2016
opis:

True Blue | reż. Haris Raftogiannis, Grecja 2016, dokument, 29 min.

W rozpadającym się w kraju, Grecji, starsza grecko-amerykańska para, Girly i Stamatis, cieszy się życiem na greckiej wyspie Ikaria, miejscu znanym z tego, że jego mieszkańcy „zapominają umrzeć”.Dziadek | reż. Andrzej Święch, Polska 2016, dokument, 17 min.

„Dziadek” to intymny portret człowieka zmagającego się z wyzwaniami starości z oddaniem i pogodą ducha. Skupiając się na zwyczajności dnia codziennego film oferuje inspirację, humor i wgląd w determinację człowieka, który nigdy nie powinien się poddawać.The Head Vanishes | reż. Franck Dion, Kanada/Francja 2016, animacja, 9 min.

Jacqueline zdecydowała się samotnie wybrać pociągiem na wybrzeże. W tej wyjątkowo łagodnej i poetyckiej animacji autor zabiera nas do wnętrza kruchego umysłu kobiety z demencją. Bohaterka konfrontując się z własnymi komicznymi i zaskakującymi iluzjami, spaceruje wzdłuż wagonów, jak gdyby w niekończącym się śnie. Na szczęście czuwa nad nią córka, pragnąc zapewnić jej bezpieczną podróż.Tilda | reż. Katja Benrath, Niemcy 2015, fabuła, 14 min.

Tilda jest nieśmiała i mieszka otoczona swoimi lalkami. Jej jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest Pastor Krause. Pewnego dnia podczas komunii, kiedy pastor rozlewa wino na swój świeżo wyprasowany kołnierz, wszystko się zmienia.These C*cksucking Tears | reż. Dan Taberski, USA 2016, dokument, 15 min.

W 1973r. syn dzierżawcy farmy mleczarskiej wydał pierwszy i jedyny album muzyki country o tematyce gejowskiej. Wydany zaledwie w 1000 egzemplarzach, album wkrótce zniknął i stał się gejowskim miejskim mitem. Czterdzieści lat później, Lawendowy Kowboj ponownie został odkryty, a jego twórczość okrzyknięta przez krytykę wspaniałym i rzadkim aktem odwagi i uczciwości.