Stary człowiek i może… edycja 2

 60 min.

gatunek:
krótki metraż
reżyseria:
różni
opis:

Starość niejedno ma imię. Nie musi być smutna, samotna i przygnębiająca. Wystarczy znaleźć pasję, która da nam siłę do działania. Kolejna odsłona cyklu STARY CZŁOWIEK I MOŻE będzie pełna bohaterów, którzy traktują jesień życia nietypowo. Poznamy John’a, który porzucił karierę neurochirurga i dostatnie życie, by jeździć na rolkach, Kobę, uczącą się obsługi zdobyczy technologicznych XXI wieku czy trójkę emerytów: Vala, Pete’a i Micky, którzy nie wyobrażają sobie życia bez pływania. Pięć filmów, różni bohaterowie, jedno przesłanie – stary człowiek może!


Slomo
reż. Josh Izenberg / USA 2013 / 16 min.

Przygnębiony i sfrustrowany swoim życiem doktor John Kitchin rezygnuje z kariery neurochirurga i przenosi się na plażę. Tam przechodzi radykalną transformację w SLOMO, zamieniając swój fartuch laboratoryjny na rolki w poszukiwaniu wolności.Zagroda Kucyka (Pony Place)
reż. Joost Reijmers / Holandia 2013 / 10 min.

Emma wyjeżdza z rodzicami na wakacje. Niestety nie może zabrać ze sobą ukochanego iPada. Prosi babcię, Kobę,, by zajęła się jej wirtualną farmą koni. Zadanie okazuje się dla Koby trudniejsze, niż przypuszczałaDwa Okrążenia (Two Laps)
reż. Owen Trevor / Australia | Wielka Brytania 2010 / 5 min.

Val i Pete pływają razem każdego ranka od przeszło siedemnastu lat. Raz w roku organizują wyścig – dwa okrążenia tam i z powrotem. Zawody, podczas których oszukiwanie to jedna z najlepszych opcji.Prostsze życie (A simpler life)
reż. Gunhild Enger / Szwecja 2013 / 15 min.

Ing-Marie i Carl są bardzo zajęci. Ona trenuje, on zajmuje się ogrodem. Otaczają się gadżetami zaprojektowanymi specjalnie po to, aby uczynić życie łatwiejszym, jednak w rzeczywistości stwarzają tylko więcej problemów.Pan Niewidzialny (Mr Invisible)
reż. Greg Ash / Irlandia | Wielka Brytania 2013 / 13 min.

Samotny, starszy mężczyzna wydaje się być niewidzialny dla otaczającego go świata. Jednak kiedy dociera do serca Londynu, bycie “niewidzialnym” staje się jego największą bronią.