Short Waves on Tour 2021

 84 min.

gatunek:
krótki metraż
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2021
opis:

We have on heart
reż. Katarzyna Warzecha, animacja/dokument, 11’

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Wyraj (Vyraj)
reż. Agnieszka Nowosielska, fabuła, 21’

Podczas gdy Weronka walczy o zdrowie swojego ojca, otaczający ją świat przeczy regułom logiki. Czy to możliwe, że jej syn ma wpływ na stan zdrowia dziadka?

Niebieski Dym (Blue Smoke)
reż. Katarzyna Gondek, eksperyment / dokument, 12’

Historia kobiety, która straciła pamięć w fabryce gofrownic.

Green
reż. Ivan Bambalin, fabuła, 15’

Przyszłość. Ziemia przezywa apokalipsę zanieczyszczenia. Astronautka i matka Green decyduje lecieć na zrobionej przez sobie rakietę na inną planetę, żeby zebrać nasiona roślin i wrócić z nimi na Ziemie. Ona ma nadzieje uratować swoją chorą córkę i całą ludzkość.

Millenium
reż. Daria Godyń, animacja, 8’

Od stuleci człowiekowi towarzyszył lęk przed nowym tysiącleciem. Jest Sylwester 1999 — zbliża się “koniec świata”. Katastrofa, niepewność i gęstniejąca atmosfera milenijnej paranoi to tematy, na których skupia się ta animacja.

Julia nad morzem (Julia at the Seaside)
reż. Mariusz Rusiński, dokument, 17’

Julia samotnie spędza swoje letnie wakacje nad morzem. Używając Tindera, spotyka się z różnymi ludźmi — niektórzy są natrętni, niektórzy niezręczni, ale może wśród nowo poznanych osób znajdzie się ktoś godny zaufania? O wszystkim tym twórcy opowiadają z mieszaniną czułości i ironii, za sprawą której “Julia…” wygląda jak film, jaki mogliby nakręcić Eric Rohmer i Milos Forman, gdyby tylko wybrali się na wspólne wakacje nad polskie morze.