PTASIE KINO czyli poranek z DOKTOREM KRUSZEWICZEM

 30 min.

tytuł oryginalny:
Reksio i kukułka/ Bocian / Reksio i szpaki
gatunek:
animacja
reżyseria:
Ryszard Lepióra / Wacław Wajser
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
1988
opis:

„Które ptaki są największymi podrywaczami? W jaki sposób człowiek może wysiedzieć… jajko? Jak powinien mieć na imię prawdziwy polski bocian? Czy ptaki rzeczywiście nie mają duszy?” Na te i inne pytania odpowiedź usłyszeli słuchacze Trójkowych gawęd doktora Kruszewicza.

Jesteście ciekawi jakie jeszcze fascynujące tajemnice kryją przed nami ptaki? Zapraszamy na kinową gawędę dr Andrzeja Kruszewicza. Odwiedźcie nasze Ptasie Kino 13 listopada.


Dr Andrzej Kruszewicz– ornitolog, podróżnik, założyciel Ptasiego Azylu, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, autor książek o ptakach, od ponad dwudziestu lat znany słuchaczom radiowej trójki z kultowych Trójkowych gawęd Doktora Kruszewicza.

A po  45-minutowym spotkaniu, zapraszamy na bajki, których bohaterami będą oczywiście ptaki, w towarzystwie ukochanych, uwielbianych, ponadczasowych bohaterów polskiej animacji: Reksia oraz Bolka i Lolka.

————————————————————————————————————-

REKSIO I KUKUŁKA

Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.


BOCIAN

Bolek i Lolek opiekują się rannym (z ich winy) bocianem.


REKSIO I DROZD

Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.