Przeboje i oldboje

 115 min.

tytuł oryginalny:
Revival
gatunek:
komedia
reżyseria:
Alice Nellis
kraj produkcji:
Czechy
rok produkcji:
2014
obsada:
Bolek Polívka, Karel Heřmánek, Jenovéfa Boková
napisy:
polskie
opis:

Historia czterech muzyków, których rockowa kapela „SMOKE” rozpadła się w niewyjaśnionych okolicznościach w 1972 roku, i którzy – z różnych względów – po latach, zdecydowali się na spektakularny powrót na scenę.


Reaktywacja zespołu daję muzykom nową energię do działania i szanse na „drugie rockowe życie”. W rezultacie muzycy ujawniają swój wielki sekret – powód dla którego zespół rozpadł się przed laty. „Przeboje i Oldboje” – to ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu, miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo oraz o zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku. Historia muzyków potwierdza, że na rock and rolla – nigdy nie jest za późno.


Alice Nellis jest jedną z niewielu współczesnych czeskich reżyserek, na której filmy widzowie  po prostu czekają. Jak dotąd nigdy ich nie zawiodła. Jej komedie podobają się i krytykom, i widzom, co przecież nie zdarza się zbyt często.


Dobry zespół tworzą przeboje. Wszystkie piosenki „SMOKE” są oryginalne, na potrzeby filmu skomponował je Jan Ponocný alias Cirkus Ponorka. W filmie widzimy go w roli niewidomego perkusity zespołu. 

„Przeboje i Oldboje“ to komedia o rockendrolu, i o jednym przekręcie, który się udał tylko dlatego, że się nie udał.“.., mówi reżyser Alice Nellis.