Poranek z Proszę słonia (po cyfrowej rekonstrukcji)

 63 min.

tytuł oryginalny:
Proszę słonia
gatunek:
animacja, familijny
reżyseria:
Witold Giersz
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
1978
opis:

Uwielbiana nie tylko przez dzieci opowieść o przyjaźni małego chłopca z dużym słoniem. Ciepła, zabawna, mądra historia, która przysparza radości kolejnemu pokoleniu dzieci.


Proszę słonia wraca do kin w doskonałej jakości. Film zyskał nowe życie dzięki cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku.  Najnowsze technologie sprawiły , że film cieszy oczy żywymi kolorami, a doskonały dubbing (Irena Kwaitkowska, Ludwik Benoit, Wiesław Michnikowski) słychać jeszcze wyraźniej.

Pinio odnalazł Dominika na strychu, karmił go witaminami, dzięki którym słoń urósł i ożył. Choć „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, z dużym można przeżyć wiele fascynujących przygód. Pinio i Dominik radzą sobie z urzędnikami, jadą na wycieczkę za miasto, pokonują bandytów, zmieniają oblicze miejscowego zoo oraz uciekają właścicielowi cyrku. Wszystko im się udaje, ponieważ doskonale się rozumieją.


Gościem poranka będzie reżyser filmu – WITOLD GIERSZ.


Jeden z najciekawszych i najwybitniejszych polskich twórców animacji. Laureat wielu nagród i wyróżnień na prestiżowych festiwalach filmowych. Uhonorowany między innymi nagrodą Ministra Kultury za całokształt twórczości w dziedzinie filmu animowanego i nagrodą Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży.