Poranek z Panem Totim

 45 min.

gatunek:
animacja
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2014
opis:

Były już książki, było przedstawienie teatralne i warsztaty z Panem Totim. Nareszcie przyszła pora na film. Pokażemy wam nowiutkie animacje  Studia Orange w Bielsku Białej, których bohaterem  jest właśnie nasz gliwicki Pan Toti.

Drugą bohaterką  poranka będzie sympatyczna ryjówka Florka.

Gościć będziemy Joannę Sorn Garę, autorkę książek o Panu Totim. Jest ona również graficzką, ilustratorką i gliwiczanką. Opowie skąd się biorą pomysły na książkę, jak powstają ilustracje i jak je ożywić, żeby powstał film.

Natomiast Katarzyna Kulik, która jest aktorką telewizyjną, przeczyta z pomocą publiczności fragmenty książki.


PAN TOTI

Pan Toti to człowieczek tak mały, jak paluszek. Mieszka w pniu starego drzewa. Pod podłogą ukrywa kopalnię, w której, szuka skarbów. W każdym odcinku spotykają go nowe, niezwykłe przygody.

W ramach poranka wyświetlone zostaną następujące:

Pan Toti i herbatka z muchomora
reż. Łukasz Słuszkiewicz, Jaroslav Baran


Bajka o trującej herbatce z muchomora i o tym, jak Pan Toti z Hehelem ratują złośliwych bliźniaków przed zatruciem.

  • Nagrody: wyróżnienie na 4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda

Pan Toti i czarodziejski grzebień
reż. Piotr Warszawski


Nasz bohater poszukując skarbów na dnie swojej kopalni znajduje grzebień. Razem ze swym przyjacielem Hehelem odkrywają jego czarodziejską moc. Czesanie nim powoduje, że natychmiast zaczynają rosnąć długie włosy. Pozbawieni ich do tej pory przyjaciele stają przed wielką szansą zmiany swojego wyglądu.

  • Nagrody: Złota Stonoga na 4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda – nagroda publiczności

Pan Toti i powódź


Pan Toti znajduje w kopalni metalową rurę. Zaraz dzwoni do swojego przyjaciela Hehela, aby pochwalić się zdobyczą. Następnie dwaj maleńcy bohaterowie starają się zrobić użytek ze swojego znaleziska.


PAMIĘTNIKI FLORKI

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a jego główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. 


Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych wniosków.

W ramach poranka wyświetlone zostaną odcinki:

Cień, Skarby

  • Nagrody: oficjalna selekcja na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! ; oficjalna selekcja na International Children’s Short Film Festival (08.XI.2013) Chennai, Indie; oficjalna selekcja na 4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda