Poranek z Klubem Włóczykijów

 98 min.

gatunek:
familijny, przygodowy, komedia
reżyseria:
Tomasz Szafrański
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2015
obsada:
Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Jakub Wróblewski, Franciszek Dziduch
opis:

Tym razem, zgodnie z obietnicą, zapraszamy Was na pełnometrażową komedię przygodową Klub włóczykijów . Film powstał na motywach kultowej powieści Edmunda Niziurskeigo. Dla każdego gliwiczanina, dużego i małego, to filmowa pozycja obowiązkowa, ponieważ film kręcony był m.in. w Gliwicach.
Naszymi gośćmi będą; Bogdan Kalus- odtwórca jednej z głównych ról oraz Małgorzata Domin – producentka filmu.
Gwarantujemy świetną zabawę i moc wrażeń przy okazji odnajdywania na ekranie swoich magicznych gliwickich miejsc.


KLUB WŁÓCZYKIJÓW

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera. Wszystko zmienia nieoczekiwana wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego (Kalus). Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub Włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się brawurowy wyścig z czasem, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji. Taka przygoda zdarza się raz w życiu.

„Klub włóczykijów” to wielka komediowa przygoda oparta na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, mistrza literatury młodzieżowej („Sposób na Alcybiadesa”, „Przygody Marka Piegusa”).

Kategoria wiekowa:  film dla widzów w wieku od 6 lat