Poranek z Grzegorzem Kasdepke

 37 min.

gatunek:
animacja
reżyseria:
Wojciech Wawszczyk, Kamil Polak/Tomasz Leśniak, Jakub Tarkowski, Wojciech Wawszczyk
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2014
opis:

Grzegorz Kasdepke, bajkopisarz oraz m.in. wieloletni redaktor naczelny popularnego „Świerszczyka” odwiedzi nasze kino przy okazji pierwszego w nowym sezonie spotkania Dziecięcego Saloniku Filmowego.


Gość przeczyta fragmenty swoich książek, a zainspirowane jego postacią dzieciaki, będą miały możliwość zadania pytań m.in o to, jak zacząć pisać książki dla swoich rówieśników. Zaraz po tym, na dużym ekranie zobaczymy animowane postacie z opowiadań Pana Grzegorza – Kacpra, Moni i Uszko. Dodatkowo również pilotażowy odcinek serii Tymek i Mistrz.


Kacperiada


Kacperiada (inspirowana bestsellerowymi powieściami Grzegorza Kasdepke) to opowieść o pozornie zwyczajnej rodzinie, której codzienne życie wypełnione jest szaleństwami. Jej bohaterem jest Kacper, 7-letni urwis odkrywający świat i testujący wytrzymałość rodziców swoją kolorową wyobraźnią i niespożytą energią. Każdy odcinek przedstawia nową przygodę zadziornego chłopca.

Pilotażowy odcinek serialu został nagrodzony Srebrną Kreską dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej podczas 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2014 oraz zdobył wyróżnienie za najlepszy serial telewizyjny podczas Junior Co-Production Market/Cinekid Festival w Amsterdamie.

  • kategoria wiekowa: 6 – 9 lat

Tymek i Mistrz


Serial animowany „Tymek i Mistrz” to adaptacja serii komiksów dla dzieci autorstwa Rafała Skarżyckiego (scenariusz) i Tomasza Lwa Leśniaka (rysunki). Głównymi bohaterami są stary mag Mistrz i jego młody uczeń Tymek. Akcja opowieści toczy się w średniowieczu jednak w fabule znajdziemy liczne nawiązania do współczesności. Bohaterowie niosą pomoc potrzebującym, uczą się magii i oczywiście walczą ze złem! „Tymek i Mistrz” łączy w sobie zarówno treści rozrywkowe jak i edukacyjne. Podczas spotkania widzowie będą mieli okazje zapoznać się z pilotażowym odcinkiem serii.

Komiksy z serii „Tymek i Mistrz ukazywały się w Gazecie Wyborczej w latach 2001-2004. Od 2003 roku publikowane były w formie albumów przez wydawnictwo Egmont Polska. Wybrane epizody komiksu są obecne w podręcznikach szkolnych do języka polskiego, a sam komiks jest na liście lektur polecanych przez Ministerstwo Edukacji.

  • kategoria wiekowa: 6 – 11 lat

Moni i Uszko


Pełen humoru i fantastycznych przygód przewodnik po operze oparty na książce autorstwa Grzegorza Kasdepki, jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci. Śledząc perypetie rodzeństwa Moni i Uszko, widzowie dowiedzą się, jak ubrać się do opery, żeby nikogo nie wystraszyć, jak bez nawigacji odszukać swoje miejsce na widowni i jak w czasie antraktu nie zgubić się w krętych korytarzach teatru.

  • kategoria wiekowa: 7 – 10 lat