Polowanie

 105 min.

tytuł oryginalny:
Jagten
gatunek:
dramat/thriller
reżyseria:
Thomas Vinterberg
kraj produkcji:
Dania
rok produkcji:
2012
obsada:
Mads Mikkelsen, Alexandra Rapaport, Thomas Bo Larsen
napisy:
polskie
opis:

Dramat/thriller. Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.
W pewnym małym miasteczku w Danii czterdziestoletni Lucas próbuje jakoś poukładać swoje życie. Po trudnym dla niego rozwodzie znalazł przyjaciółkę, ma nową pracę, powoli odbudowuje relacje ze swoim synem Marcusem. Coś jednak poszło nie tak. Tak niewiele, niewinna uwaga, małe kłamstwo. Kłamstwo, które rozprzestrzenia się jak wirus. Cała społeczność wpada w zbiorową histerię. Osamotniony Lucas musi walczyć ze wszystkimi o swoje życie i godność.
Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.