Piotr Schmidt Quartet feat.Kęstutis Vaiginis

  min.

gatunek:
koncert
obsada:
Piotr Schmidt – trąbka Kęstutis Vaiginis – saksofony Wojciech Niedziela – fortepian Maciej Garbowski – kontrabas Krzysztof Gradziuk – perkusja
opis:

Premiera płyty CD „Tribute to Tomasz Stańko” zespołu „Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela”  miała miejsce w Gliwicach 7 grudnia 2018, a jej organizatorem był oczywiście Śląski Jazz Club. Krążek wywołał furorę w polskim środowisku jazzowym i przez wielu dziennikarzy został okrzyknięty „najlepszą płytą jazzową 2018 roku w Polsce”.

To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie! Wulf Muller (Okeh Records – Sony Music Germany)

Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i … piękna. Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (European Jazz Network, February 2019)

Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe „tribute”, lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (…) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu. Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

„Tribute to Tomasz Stańko”. To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji. Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

Jestem wstrząśnięty pięknem tej muzyki. Marek Bania (Jazz TV)

Biorąc po uwagę powyższe opinie Piotr Schmidt, nasz człowiek, poszedł za ciosem i zdecydował się na wydanie winylowej wersji tejże płyty.

Płyta winylowa „Tribute to Tomasz Stańko” zespołu „Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela” ukazała się 19 września 2019. Trasa koncertowa promująca wersję winylową płyty została zagrana we współpracy z wybitnym litewskim saksofonistą: Kęstutisem Vaiginisem.

19 grudnia 2019, w czwartek o godzinie 20.00 na Scenie Bajka Kina Amok odbędzie się gliwicka premiera płyty winylowej zespołu „Piotr Schmidt Quartet feat. Kęstutis Vaiginis”.

Będzie to koncert bardzo nieświąteczny, ale niezwykle klimatyczny. I przy okazji szykuje się wydarzenie muzyczne końcówki 2019 roku.

Organizator: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice