Pewnego dnia powiemy sobie wszystko

 129 min.

tytuł oryginalny:
Irgendwann werden wir uns alles erzählen
gatunek:
dramat obyczajowy
reżyseria:
Emily Atef
kraj produkcji:
Niemcy
rok produkcji:
2023
obsada:
Marlene Burow, Felix Kramer, Cedric Eich
napisy:
polskie
opis:

Pełna erotycznego napięcia, zmysłowa opowieść o zakazanej miłości. Adaptacja wydanej także w Polsce powieści Danieli Krien.

Gorące lato 1990 roku w Niemczech niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma 19 lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. Zamiast skupić się na szkole i zbliżającej się maturze, dziewczyna całe dnie spędza na niezobowiązujących lekturach.

Kiedy wpada na Hennera, rolnika z sąsiedztwa, dociera do niej, że zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Wystarczy jedno niepozorne dotknięcie, wymiana spojrzeń, by rozpalić dziką, niemożliwą do opanowania namiętność między Marią a charyzmatycznym, dwa razy starszym mężczyzną.

W atmosferze nowych możliwości, jaką daje się wyczuć po zjednoczeniu Niemiec, rodzi się sekretna, zakazana miłość. Pełna pasji, tęsknoty i pożądania, która zmiecie wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, Atef stawia na rozbudowaną psychologię postaci i zastanawia się, co popycha nas w nieznane.