Pan Idealny

 90 min.

tytuł oryginalny:
Mr Right
gatunek:
komedia, akcja
reżyseria:
Paco Cabezas
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2015
obsada:
Sam Rockwell, Anna Kendrick, Tim Roth
opis:

Ona nie ma ręki do gotowania i szczęścia do facetów. Kiedy wreszcie poznaje swojego „idealnego pana” okazuje się, że ten jest płatnym mordercą. Zanim będą żyli długo i szczęśliwie muszą sprawdzić się w akcji – w myśl zasady żyj i pozwól umrzeć innym. Skuteczni jak Pan i Pani Smith, niedoścignieni jak Bonnie i Clyde, zwariowani jak Pumpkin i Honey Bunny.

„Pan Idealny” jest jak wybuchowy koktajl – przyznaje reżyser, Paco Cabezas. Zawsze pociągało mnie mieszanie gatunków, ale to co udało nam się stworzyć przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Komedia romantyczna, kino akcji, czarny humor i ironia mocno wstrząśnięte, nie zmieszane.

W filmie pojawia się wątek przeciwstawienia się swojemu mistrzowi, co wiąże się oczywiście z późniejszą konfrontacją i walką. Jest etos wojownika, walka honorowa i wiara w dane słowo. Pikanterii motywom, znanym z filmów z Brucem Lee, dodaje przewrotna fabuła: uczniem, który podważa autorytet nauczyciela jest płatny zabójca, zaś sztuką, której tajemne techniki posiadł, jest sztuka zabijania na zlecenie. Takie ujęcie potęguje efekt komiczny, a podkręcone szybką akcją przynosi nową jakość. Dla mnie samego powrót do uwielbianych niegdyś filmów karate i możliwość ułożenia nowej układanki z tak lubianych puzzli była ogromną frajdą i dużą przyjemnością – dodaje reżyser.