Pampalini i inni globtroterzy | Gość „Robb” Maciąg

 60 min.

gatunek:
film animowany
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
1978
opis:

Gość Robert  „Robb” Maciąg
Robb jest podróżnikiem , dziennikarzem, autorem czterech książek podróżniczych wydanych z serii Biblioteka Poznaj Świat oraz Bezdroża. Jest laureatem nagrody „Podróżnik roku” magazynu Podróże i nagrody „Traveler” magazynu National Geographic za podróż rowerową po Chinach.

Wraz z żoną – Anią – przejechał 22 tys. km przez 19 krajów. Odwiedzili Chiny, Azję Centralną, Iran, Pakistan i Indie. W podróżach najbardziej pociągają ich spotkania z ludźmi i wielkie przestrzenie.

Pampalini i słoń  (1978) 

Pampalini wyrusza z zamiarem złapania białego indyjskiego słonia. Trafia na stado i zaprzyjaźnia się z jednym ze słoni. Niestety i tym razem nie udaje się doprowadzić do umieszczenia obiektu polowania w ogrodzie zoologicznym.

 

Kapitan Kliper: Wyspa  (1989) 

Szalony Roger postanawia schwytać Klipera w pułapkę. Zamienia swój statek w tropikalną wyspę. Podczas gdy Kliper i Gogo dobijają do niej i wychodzą na brzeg, zły pirat porywa ich łódź. Tymczasem nadchodzi ulewa i wyspa pokrywa się coraz bujniejszą roślinnością. Dzięki temu Roger znów do niej podpływa. Wtedy Kliper i Gogo odzyskują swój statek wraz ze złotem, które pirat otrzymał za skradziony im towar.

 

Bolek i Lolek na tropach Yeti  (1970) 

Oto kolejna porcja przygód przesympatycznej pary bahaterów, Bolka i Lolka. Nasi przyjaciele będą pomagać zwierzętom, szukać i odkrywać skarby, toczyć zażarte, ale wielce zabawne boje, łapać groźnych przestępców.

 

Koziołek Matołek: Po drugiej stronie tęczy  (1969) 

Serial oparty na motywach baśni K. Makuszyńskiego. Tytułowy bohater-Koziołek Matołek poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno kozy kują. W swej wędrówce trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód.