Oscar Nominated Shorts 2023: Animacje

 96 min.

gatunek:
animacja, krótki metraż
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Wielka Brytania, Kanada, Portugalia, Francja, USA, Australia
rok produkcji:
2022
napisy:
polskie
opis:

Chłopiec, kret, lis i koń (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse)
reż. Peter Baynton, Charlie Mackesy | 35’

Opowieść o nietypowej więzi między czterema przyjaciółmi, którzy odkrywają znaczenie życzliwości, przyjaźni, odwagi i nadziei podczas wspólnej podróży w poszukiwaniu domu jednego z nich. Adaptacja znanej książki o tym samym tytule ożywa na ekranie dzięki tradycyjnej, ręcznie rysowanej animacji dla widzów w każdym wieku.


Latający marynarz (The Flying Sailor)
reż. Amanda Forbis, Wendy Tilby | 7’

W 1917 roku, w porcie Halifax w Wielkiej Brytanii, przypadkowa kolizja dwóch okrętów powoduje ogromną eksplozję. Film śledzi relację jednego z cudownie ocalałych z katastrofy marynarzy, który wyrzucony w powietrze przeleciał odległość dwóch kilometrów, zanim wylądował bez szwanku, ale za to zupełnie pozbawiony ubrań, na pobliskim wzgórzu.


Handlarze lodu (Ice Merchants)
reż. João Gonzalez | 14’

Każdego dnia ojciec i syn skaczą ze spadochronem z przyprawiającego o zawrót głowy klifu, aby udać się do wioski leżącej u jego stóp, gdzie sprzedają własnoręcznie wytwarzany przez siebie lód.


Rok siusiaków (My Year of Dicks)
reż. Sara Gunnarsdóttir | 25’

Przedmieścia amerykańskiego Houston na początku lat 90. Obdarzona bujną wyobraźnią 15-latka jest zdeterminowana, by stracić dziewictwo, ale każdy napotkany chłopak okazuje się być jednym wielkim rozczarowaniem. Urocza, animowana, retro-romantyczna komedia to kobiece spojrzenie na seksualne przebudzenie i adaptacja autentycznych wspomnień reżyserki z okresu dojrzewania.


Struś powiedział mi, że świat nie istnieje i chyba mu wierzę (An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It)
reż. Lachlan Pendragon | 11’

Młody telemarketer spotyka gadającego strusia, który mówi mu, że świat wokół nich to tak naprawdę specjalnie zaprojektowana animacja… Bohater postanawia przekonać kolegów o swoim porażającym odkryciu.