Oscar Nominated Shorts 2021: Animacje

 95 min.

gatunek:
animacja, krótki metraż
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
USA/Francja/Korea Południowa/Islandia/ Hawaje/Wielka Brytania
rok produkcji:
2020
napisy:
polskie
opis:

Burrow
reż. Madeline Sharafian, 6’

W nowym krótkometrażowym filmie Disneya i Pixara, Burrow, młody królik wyrusza w podróż, aby wykopać norę swoich marzeń, mimo tego, że nie ma pojęcia, jak to zrobić. Zamiast ujawnić sąsiadom swoje niedoskonałości, coraz bardziej zakopuje się w swoich kłopotach. Po zejściu na dno (łóżka) dowiaduje się, że proszenie o pomoc nie jest wstydem.

 

Genius Loci
reż. Adrien Merigeau, 16’

Pewnej nocy Reine, młoda samotniczka, widzi wśród miejskiego chaosu poruszającą się jedność, która wydaje się żywa, jest jak pewnego rodzaju przewodnik.

 

If Anything Happens I love You
reż. Michael Govier, Will McCormack, 13’

Pogrążeni w żałobie rodzice zmagają się ze stratą córki po szkolnej strzelaninie. To elegia na smutek.

 

Opera
reż. Erick Oh, 9’

Kierując się duchami Boscha, Michała Anioła, Botticellego i wielu innych, twórca Erick Oh przedstawia na swój własny, dziwaczny i surrealistyczny sposób, ludzkie społeczeństwo i historię, przepełnioną pięknem i absurdem. Widzowie będą mogli doświadczyć szeregu dogłębnych emocji, dzięki epickiemu odzwierciedleniu ludzkiego życia: jest ono pełne nadziei, komizmu, zadumy, ale także strachu i smutku.

 

Yes-People (Já-Fólkið)
reż. Gísli Darri Halldórsson, 9’

Pewnego ranka eklektyczna mieszanka ludzi stawia czoła codziennym bitwom, takim jak praca, szkoła i zmywanie naczyń. W miarę upływu dnia ich relacje są testowane i ostatecznie ich zdolność do znoszenia takiego stanu rzeczy.


Filmy dodatkowe nienominowane do nagród Akademii

Kapaemahu
reż. Hinaleimoana Wong-Kalu, Joe Wilson, Dean Hamer, 8’

Historia czterech świętych kamieni z plaży Waikiki, które kryją w sobie uzdrawiającą duchową moc. Opowieść o korzeniach i pamięci.

 

The Snail & The Whale
reż. Max Lang, Daniel Snaddon, 27’

Mały ślimak wyrusza w niesamowitą podróż, łapiąc stopa na ogonie wieloryba. Na podstawie książki autorstwa Julii Donaldson, zilustrowanej przez Axela Schefflera.

 

To: Gerard
reż. Taylor Meacham, 7’

Opowiedziana z głębi serca opowieść o największym z zaklęć, o inspirowaniu innych do podążania za marzeniami… nawet jeżeli samemu nie udało się osiągnąć własnych.