Obraz i dźwięk – ma tę moc

 120 min.

tytuł oryginalny:
filmowe warsztaty dźwiękowe
opis:

Na czas naszego spotkania staniemy się TAPERAMI – nie mylić z TAPIRAMI, TRAPERAMI ani z TAPETAMI! A kto to taper i co to takiego:, dubbing, foley, subtitle, soundtrack. Tajemnice kina i dźwięku w filmie poznacie na warsztatach. Porozmawiamy o początkach kina. Zastanowimy się, czy lepiej odbieramy obraz z dźwiękiem czy bez niego. Porozmawiamy o roli muzyki w filmie. Poeksperymentujemy i podyskutujemy.
W drugim dniu warsztatów poznamy instrumenty i nie-instrumenty z różnych stron świata, między innymi bębny tary, talking drum, ocean drum, kalimby, rury tonalne, a także peszel, folię bąbelkową i wiele innych przedmiotów, które pomogą nam w próbie udźwiękowienia fragmentów filmów.
Wyruszymy w podróż po naszej wyobraźni, która jest nieograniczona. Przekonamy się, że obraz + dźwięk = MOC.

  • wiek: 7-11
  • Czas: 2 h dziennie
  • Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.Prowadzenie warsztatów

Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka i aktywistka. Prowadzi MUZYKODROM – stację lotów muzycznych w Katowicach oraz cykl Aukso4kids w Tychach.
Pisze teksty, komponuje, śpiewa i gra. Jest także częścią zespołu Mołr Drammaz.
Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). W latach 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU przyznawanego przez Radiowy Dom Kultury Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”.