Objazdowa Etiuda&Anima 2013 | zestaw IV: Specjalny Złoty Dinozaur dla WRiT

 85 min.

gatunek:
film krótkometrażowy
reżyseria:
różni
rok produkcji:
2013
opis:

MAGMA, reż. Paweł Maślona
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska 2013, 30′

Janusz jest sprzedawcą w sklepie meblowym. Któregoś razu przypadkowo rozrywa poduszkę – to pierwszy „wypadek” w firmie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że Janusz bardzo się tym zdenerwował. A może coś innego nie daje mu spokoju?


CISZA, reż. Zofia Goraj
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska 2013, 6′

Portret młodej realizatorki dźwięku, która na co dzień na dużych planach filmowych styka się z wybitnymi reżyserami i znanymi aktorami. Odskoczni od przyjemnej, ale jednak ciężkiej pracy na wysokich obrotach, szuka w zupełnie innym, zaskakującym zajęciu.


NASZA ZIMA ZŁA, reż. Grzegorz Zariczny
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska 2012, 21’25”

Radka i Marzena wynajmują razem małe mieszkanie. Pracują jako pielęgniarki w zespole szkół specjalnych, po godzinach dorabiają na oddziale odtruć alkoholowych. Dziewczyny trzymają się razem pomimo piętrzących się problemów.


SERCA DWA, reż. Katarzyna Warzecha
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska 2013, 13’33’’

On kocha swoją pracę, ona nie wie jeszcze o jego istnieniu. On skrywa swoją tajemnicę, ona jeszcze niczego nie przeczuwa. On traci pracę, ona pracuje w pośredniaku. Spotykają się. Połączyły ich piersi. „Serca dwa” to opowieść o przełamywaniu swoich słabości, wytrwałości w walce o miłość i o tym, że w życiu, jak na Śląsku – szare może być kolorowe.


O KTÓREJ WRÓCISZ?, reż. Alex Casianov
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska 2013, 14’ 

Dokument o młodej, samotnie wychowującej dziecko matce, która skończyła studia aktorskie i próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie teatru, filmu i gwiazd. Kiedy zdaje sobie sprawę, że połączenie tego jest praktycznie niemożliwe, szuka rady i pomocy u swojej babci, dla której piękny świat show-biznesu znajduje się za grubą szybą telewizora i jest niedostępny dla jej wnuczki.