Objazdowa Etiuda i Anima

 127 min.

gatunek:
krótki metraż
kraj produkcji:
Szwajcaria, Dania, Niemcy, Węgry, Austria
rok produkcji:
2018
napisy:
polskie
opis:

Bonobo
reż. Zoel Aeschbacher, (Szwajcaria 2018), 18’23’’

Kiedy w bloku psuje się winda, losy Felixa – niepełnosprawnego emeryta, Any – samotnej matki oraz Seydou – młodego pasjonata tańca, zaczynają się przeplatać aż do wybuchowego końca, będącego testem granic ich wytrzymałości.



Za miesiąc (In a Month /Om en måned)
reż. JonasKaerup, (Dania 2017), 30’

W fabryce ulokowanej gdzieś na pustkowiu grupa pracowników czeka na coś bliżej nieokreślonego. Raz w miesiącu dzwoni telefon. Po drugiej stronie ktoś nieustannie przekazuje tę samą wiadomość: „Bądźcie cierpliwi. Jesteśmy w drodze”.



Niebieska letnia symfonia (Blue Summer Symphony)
reż. Sinje Köhler (Niemcy 2017), 29’

Publiczny basen. Miejsce, gdzie można pomarzyć oraz podrzemać. Miejsce, gdzie wszystko wydaje się przyjemne – przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zapach lata unosi się w powietrzu.



Zapadnięte płuco (Légmell)
reż. AmbrusFatér, (Węgry 2017), 26’54”

András to lekarz mocno po pięćdziesiątce. Jego szczegółowo zaplanowane i monotonne życie zostaje wywrócone do góry nogami za sprawą schorowanego syryjskiego uchodźcy. Choć panowie nie rozumieją swoich języków, zawiązuje się między nimi nić porozumienia.



Przepraszam, szukam stołu do ping ponga i mojej dziewczyny (Entschuldigung, ich suche den TischtennisraumundmeineFreundin)
reż. Bernhard Wenger, (Austria 2018), 23’11’  

Szwedzka para odpoczywa w austriackim kurorcie. Między dwójką dochodzi do gwałtownej kłótni. Dziewczyna wychodzi. Aron postanawia ją odnaleźć. Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak sobie wyobrażał.