Noc Reklamożerców

 360 min.

gatunek:
krótki metraż
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
różne
rok produkcji:
2017
opis:

Noc Reklamożerców to unikalny pokaz złożony wyłącznie z reklam. Obok festiwalu Cannes Lions to największe międzynarodowe święto reklamy, organizowane od ponad 30 lat w 40 krajach na świecie. Na uczestników 36. edycji Nocy Reklamożerców czeka ponad 400 najlepszych i najgorszych reklam z całego świata oraz towarzysząca im przez całą noc impreza!


Oto kluczowe wątki tegorocznej edycji:

  • Głównym tematem 36. Nocy Reklamożerców jest planeta Ziemia. Reklamodawcy oddają jej hołd poprzez przejmujące przesłania i niesamowite fotografie.

  • W zeszłym roku ukazała się najnowsza część StarWars, a rynek został zalany reklamami łączącymi intergalaktyczne postaci z przeróżnymi rodzajami produktów. Zobaczymy zatem Lorda Vadera, Mistrza Yodę czy Chewbaccę w najdziwniejszych scenariuszach… –

  • Uwielbiamy kicz i jesteśmy z tego dumni! Nasi przyjaciele z Chin są w stanie stworzyć zarówno najlepsze, jak i najgorsze reklamy na świecie.

  • Czy zauważyliście ogromną liczbę programów reality show, których przewodnim tematem jest gotowanie? Przygotowaliśmy kolekcję najlepszych krótkich filmów z Wielkiej Brytanii dotyczących pewnej marki masła, które stanowiły inspirację dla wielu późniejszych reklam (z lepszym lub gorszym skutkiem). Te spoty reklamowe sprawią, że będziecie mieli ochotę pożreć ekran!

  • Przezabawna kolekcja spotów promujących portugalski festiwal filmów #LGBT Queer Lisboa zapewni tony śmiechu i rozszerzy spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

  • Będzie także nieco historycznie – w naszych archiwach znaleźliśmy najstarszą na świecie jugosłowiańską reklamę, która zachęca do kupna pasty do zębów (1926).

  • So British – Wielka Brytania zawsze była i będzie na czele kreatywności!

  • Gwiazdy filmowe użyczają swojego wizerunku rozmaitym markom, ale robią to również ze szlachetnych pobudek. Zobaczycie Matta Damona, Davida Beckhama, George’a Clooneya oraz całą plejadę pozostałych gwiazd w reklamach, wśród których znajdziecie poważne i zabawne produkcje, a także kilka, które są naprawdę sexy.

  • Meksyk w tym roku świętuje dwudziestolecie międzynarodowego pokazu Nocy Reklamożerców i uraczy was porcją zaskakujących spotów reklamowych…