Najpiękniejsze animowane bajki i baśnie

  min.

gatunek:
film animowany
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
opis:

Czy wiecie jaka jest ulubiona bajka Anny Seniuk? Gość specjalny spotkania –  aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie –  zdradzi tajemnicę, czytając jej fragmenty na scenieCZARNE LICHO
reż. Robert Turło, Polska 2009, 13 min.

W małej wiosce za bagnami mieszka ubogi chłop z rodziną. Nocą, kiedy chłop śpi, w pobliskich bagnach harcują w najlepsze różne licha. Wraz ze wschodem słońca licha idą spać, a chłop wstaje do pracy. Pewnego razu Czarne Licho postanawia przekonać się, jakby to było, gdyby podokuczać ludziom w dzień.

  • Nagroda Jury Dziecięcego Statuetka Kogut 2010


LEN
reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2005, 13 min.

Ekranizacja opowieści Hansa Christiana Andersena to piękny poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci. Opowiada o radości poznawania świata i siebie samego, o trudnej sztuce akceptacji życia we wszystkich jego przejawach. W metaforyczną opowieść o lnie wpisane jest filozoficzne przesłanie o sensie przemijania.

Narratorem bajki jest Jerzy Stuhr – Honorowy Ambasador Andersena w Polsce.

  • Nagrody: Nagroda publiczności (11 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2005”, Kraków)


ZŁOTA JABŁOŃ
reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2008, 13 min.

W pewnej wiosce niedaleko dużego miasta, mieszka wdowiec Drwal Jakub ze swoją córką Dorotką, którą nazywa swoimi skarbem. Wieść o „skarbie Jakuba”, przekazywana z ust do ust, zmienia się w plotkę i dociera do uszu chciwej mieszczki Brunhildy, która pragnie go za wszelką cenę zdobyć. Jej podstępny plan krzyżuje Kogut ze złotym piórem, którego Dorotka przywozi z targu…

  • I miejsce w konkursie dla twórców dla dzieci (II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych BORUTAFEST’2010, Łęczyca, Polska)


Ponadto bajeczne zabawy z chustami animacyjnymi oraz inne atrakcje w holu kina – już od 10.30.