Najlepsze polskie 30, zestaw III

 88 min.

gatunek:
krótki metraż
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2018
opis:

ATLAS (28‘)
reż. Maciej Kawalski
obsada: Tomasz Kot, Marian Opania, Magdalena Pociecha

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent – nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem  „Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące… Aktorski popis Tomasza Kota i Marian Opani.PARS PRO TOTO (30‘)
reż. Katarzyna Łęcka
obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Anna Grycewicz

Po śmierci żony i jedynego syna starzejący się artysta, odcinając się od świata i ludzi, zamyka się w czterech ścianach i oddaje pracy. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda podczas bezsennych nocy. Spoglądające ze wszystkich ścian postaci z jego obrazów to jedyni świadkowie twórczych zmagań. Kiedy choroba zmusi artystę do przyjęcia pomocy od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki, będzie to początek procesu, który obojgu da nadzieję. W roli ZdzisławaBeksińskiego – Jerzy Radziwiłówicz.WOLTA (14’)
reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała

Zuzia ma 12 lat i trenuje woltyżerkę. Ze względu na jej wiek i budowę podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, czyli zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Kiedy rozpoczyna się nowy sezon, a razem z nim treningi, okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już dawnej gracji i lekkości. Starsze zawodniczki przyznają, że dziewczynka urosła i nie dają już rady jej unieść. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie.EUFORIA (16‘)
r
eż. Natalia Pietsch,

Wywołująca na przemian łzy śmiechu i wzruszenia historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności. Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.