Najlepsze polskie 30, zestaw I

 90 min.

gatunek:
krótkometrażówki
kraj produkcji:
Polska
opis:

NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER

reżyseria i scenariusz: Aleksandra Terpińska, wyk. Justyna Wasilewska, Piotr Polak, Malwina Buss

Jeden dzień z beztroskiego życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmienić swoje plany na przyszłość.

Nagroda Grand Prix Canal+ i Grand Rail d’Or MFF Cannes 201760 KILO NICZEGO

reżyseria i scenariusz: Piotr Domalewski; wyk: Grzegorz Damięcki, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.AMERYKAŃSKI SEN

reżyseria i scenariusz: Marek Skrzecz

Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W masteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu!

Nagroda Publiczności – 33. Warszawski Festiwal Filmowy 2017