Najbardziej znane animowane misie

  min.

gatunek:
film animowany
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
opis:

SPOTKANIE Z TADEUSZEM WILKOSZEM

Na spotkanie związane z animowanymi misiami nie mogliśmy zaprosić nikogo innego jak Pana Tadeusza Wilkosza, który jest jedną z najważniejszych postaci polskiej animacji i Mistrzem polskich dobranocek. Ożywił na naszych ekranach niezapomniane kreacje Misia Colargola, Trzy Misie, czy Małego Pingwina Pik-Poka.MIŚ USZATEK
Polska 1975–1987, 9 min

Kultowa animacja SE-MA-FORu o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka oraz psa Kruczka. Uszatek wraz z innymi przeżywa najrozmaitsze historie, ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne.TRZY MISIE (odc. Pożegnalny bal)
reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 1986, 25 min

Bajka opowiada o przygodach trzech pluszowych misiów: Kuby, Misi i Bartka. W kolejnych odcinkach pluszowi bohaterowie, po zgubieniu w lesie, poznają jego tajemnice i mieszkańców. Trafiają oni również do rezerwatu i naruszają obowiązujące w nim prawo.MAŁY PINGWIN PIK-POK (odc. Szkoła w igloo)
reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 1992, 10 min 

Bohaterem jest pingwinek, który ma dość siedzenia na Wyspie Śnieżnych Burz i postanawia zwiedzić świat. W odcinku Pik-Pok wraz z przyjacielem dolecieli do Wyspy Śnieżnych Zamieci. Dość nieoczekiwanie Nicpoń spotyka tu swoich kuzynów, takich samych urwisów jak on. Nauczyciel żali się, że z powodu szalejących burz śnieżnych i częstych zamieci nie może prowadzić lekcji i zająć się rozbisurmanionymi uczniami. Pik-Pok wraz z Nicponiem budują igloo, w którym małe pingwiny będą mogły się uczyć bez względu na pogodę.


I INNE BAJKI…


5 urodziny Małego Misia

Z okazji swoich 5 urodzin, „Mały Miś”, czyli Oświatowy Miejski Serwis Informacyjny przygotował dla naszych gości małe co nieco oraz inne misiowe niespodzianki.