Między nami bocianami i inne bajki | Wiosenne zabawy teatralne

  min.

gatunek:
filmy animowane
reżyseria:
różni
kraj produkcji:
Polska
opis:

Zapraszamy na wiosenny Dziecięcy Salonik Filmowy podczas którego – przy waszej pomocy – postaramy się zamienić Kino AMOK w wiosenną łąkę, pełną zieleni, cykania, i ćwierkania. Przed seansem filmowym odbębą się zabawy teatralne dla najmłodszych, przygotowane przez aktorów ze  Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim. Na pewno poproszą Was o pomoc.

NIE ZAPOMNIJCIE UBRAĆ SIĘ NA ZIELONO!

Dekoracje i wystrój wnętrza przygotują dzieci z Gliwickiego Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych, działającego pod GCER.

Obejrzymy filmy:
MIĘDZY NAMI BOCIANAMI
Wojtek i Matylda pilnują jaj i cieszą się, że urodzą się z nich małe bocianiątka. Tymczasem kukułka szuka odpowiedniego gniazda do podrzucenia swojego jajka i próbuje szczęścia u dzięcioła. Dzięcioł nie daje się jednak oszukać. Kukułka, korzystając z nieobecności Wojtka, wyrzuca więc z gniazda jajo bocianie i podrzuca swoje. Bociany spostrzegają brak własnego jajka i Wojtek udaje się na jego poszukiwanie. Tymczasem wyrzucone jajko znajduje sroka, następnie trafia ono w posiadanie jastrzębia Kirkora. W końcu bocian odzyskuje utracone jajo. Z dużych jaj wykluwają się bociany, a z małego jajka wydostaje się pisklę kukułki. Wojtek z radościa stwierdza: nas jest więcej!

REKSIOWA WIOSNA
Nadchodzi wiosna i Reksio robi porządki przy swojej budzie. Trafiony jednak przez figlarnego Amorka Reksio zakochuje się w kudłatej sąsiadce i zapomina o całym świecie.

WIELKANOCNE SPRZĄTANIE (KOT FILEMON)
Kot Filemon poznaje wielkanocne zwyczaje. Przy okazji przeżywa niezwykłą przygodę z pisankami.

Ponadto będziemy malować buzie w łąkowe wzory, a jeśli pogoda pozwoli, szykuje się niespodzianka!

Niedzielne spotkanie to także dobry powód, by dołączyć do gry miejskiej „Kulturalny Maluch”.