Marcin Kydryński „Milagro. Dziennik kubański” | Spotkanie autorskie oraz koncert muzyki kubańskiej

  min.

opis:

Znany i ceniony dziennikarz muzyczny opowiada street fotografią oraz anegdotami o wielotygodniowej wyprawie po Kubie z początku zimy 2023 roku. Zapis wspomnień, przemyśleń i obserwacji autora z wyspy pełnej historii, muzyki i kontrastów.

Marcin Kydryński na Kubę „podróżował” wiele razy i od wielu długich lat, a to za sprawą muzyki kubańskiej, prezentowanej w legendarnej audycji „Siesta”. Jednak dopiero mijającej zimy zdecydował się fizycznie postawić stopę na Kubie, nazywanej „perłą Karaibów”.
Przez wiele tygodni przemierzył ten wyspiarski kraj od Hawany aż po Santiago de Cuba. Jednak początek tej przygody spędził w towarzystwie Kamila Rubika, który był jego językowym- hiszpańskojęzyczny towarzyszem.
Spotkanie autorskie poprowadzi wieloletni przyjaciel Marcina Kydryńskiego, a także współpracownik – Kamil Rubik, który podczas przygody kubańskiej, w czasie której powstał dziennik z podróży, był Jego wsparciem językowym – w dotarciu do najtrudniejszych celów logistycznych.

Spotkanie potrwa 70 minut i zawiera prezentację multimedialną ze zdjęciami oraz z osobistym opisem słownym autora.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.
Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora
Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku
prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Uhonorowany
medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

(na podstawie materiałów prasowych Rubik Events).