Mamo, kocham cię

 82 min.

tytuł oryginalny:
Mammu, es tevi mīlu
gatunek:
dramat
reżyseria:
Jānis Nords
kraj produkcji:
Łotwa
rok produkcji:
2013
opis:

12-letni Raimonds mieszka w Rydze z mamą, która bardzo dużo pracuje i zbyt mało czasu poświęca synowi. Ciągłą nieobecność matki chłopiec wypełnia, włócząc się po mieście ze swoim najlepszym przyjacielem Peterisem. Pewnego dnia próbując zatuszować złe wiadomości ze szkoły, wpada w spiralę kłamstw, którą trudno będzie mu zatrzymać. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Film opowiedziany z punktu widzenia zamkniętego w sobie chłopca daje wgląd w jego emocje, pokazuje świat z perspektywy dojrzewającego bohatera, jego problemów i obaw.


Mamo, kocham cię – zdobywca Grand Prix w sekcji Generarion Kplus na Berlinale i nagrody dla najlepszego filmu na festiwalu filmowym dla dzieci i młodzieży w Zlinie – to historia o tym, jak trudno odbudować więź między rodzicem i dzieckiem oraz o opowieść o uzdrawiającej mocy prawdy.

Jānis Noras (ur. 1983) – łotewski reżyser i autor scenariuszy Znany z produkcji takich jak: Amatieris, Freedom day, Au Renoir Monkeys. Uznanie zdobył dzięki filmowi Mamo, kocham cię, za który został nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem w kategorii najlepszy film pełnometrażowy na Berlinale.

Kategoria wiekowa: 10+