Łowcy czarownic + warsztaty rodzinne

 86 min.

tytuł oryginalny:
Zlogonje
reżyseria:
Rasko Miljkovic
kraj produkcji:
Macedonia | Serbia
rok produkcji:
2018
napisy:
dubbing
opis:

film: ŁOWCY CZAROWNIC

warsztat: Każdy ma jakąś niedoskonałość... czyli o spotkaniach z niepełnosprawnością


ŁOWCY CZAROWNIC

W swoich snach jest odważnym superbohaterem, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu trudność sprawia wchodzenie po schodach. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Do klasy Jovana dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

Nagrody ECFA – 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, Najlepszy film fabularny – Nagroda Młodego Jury na Zlin Film Festiwal.

kategoria wiekowa: 9 +


Grupa wiekowa: 9 – 12 lat + rodzice

Czas (warsztaty + film): ok. 3 h

Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

Prowadzenie warsztatów

Dagmara Suma pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego.

Marcin Drzazga – pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki.  Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.