Łowcy czarownic

 86 min.

tytuł oryginalny:
Zlogonje
gatunek:
familijny
reżyseria:
Raško Miljković
kraj produkcji:
Serbia/Macedonia
rok produkcji:
2018
napisy:
dubbing
opis:

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie?


W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.


Zdobywca Nagrody ECFA na 5. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, TIFF Kids – Nagroda młodego jury za najlepszy film fabularny; Zlin IFF, Czech Republic – Nagroda Miasta Zlín za najlepsze role dziecięce w filmie fabularnym dla dzieci; Prishtina IFF, Kosovo – Nagroda za najlepszą rolę kobiecą.

kategoria wiekowa: 9+