Lato, kiedy nauczyłam się latać

 85 min.

tytuł oryginalny:
Leto kada sam naučila da letim
gatunek:
komediodramat
reżyseria:
Radivoje Andrić
kraj produkcji:
Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja
rok produkcji:
2022
obsada:
Klara Hrvanović, Olga Odanović, Snježana Sinovčić Šiškov, Žarko Laušević
napisy:
dubbing
opis:

Sofija marzy o wakacjach z przyjaciółmi. Niestety plany krzyżuje jej rezolutna babcia – wspólnie jadą na chorwacką wyspę Hvar, żeby spędzić czas z rodziną. Czy te wakacje da się jeszcze uratować? Skąpana w chorwackim słońcu, pełna humoru, międzypokoleniowa historia o dorastaniu.

Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi, jednak plany te zostają pokrzyżowane przez jej babcię, która zabiera ją na wyspę Hvar w Chorwacji. Pobyt w starym domu bez internetu i zasięgu nie zapowiada się zbyt ciekawie. Jednak gdy Sofija dowiaduje się o istnieniu nieznanego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej.

BUFF International Film Festival – Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA) 2022 | 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci Warszawa 2022 – Nagroda Zespołu Edukatorów Filmowych | 40. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Poznań 2022 – Wyróżnienie Jury Dziecięcego .

Kategoria wiekowa: 9+

Film otrzymał Nagrodę ZEF.
Więcej pod linkiem zef.org.pl/lato-kiedy-nauczylam-sie-lata/