Kopciuszek | Opera 2014

 220 min.

tytuł oryginalny:
La Cenerentola
gatunek:
Opera
reżyseria:
Fabio Luisi
kraj produkcji:
USA
rok produkcji:
2014
obsada:
Joyce DiDonato (Angelina), Juan Diego Flórez (Don Ramiro), Pietro Spagnoli (Dandini), Alessandro Corbelli (Don Magnifico), Luca Pisaroni (Alidoro)
napisy:
polskie
opis:

Przedostatnia w tym sezonie transmisja z nowojorskiej sceny to popisowa opera Rossiniego, pełna trudności piętrzących się przed artystami. Kopciuszek to piękna bajka, której libretto oparte jest o twórczość Perraulta, gdzie dobro i niewinność zostają nagrodzone, a Kopciuszek znajduje swojego ukochanego księcia. W głównych rolach Joyce DiDonato i mistrz bel canto Juan Diego Flórez.

Rossini to zawsze wielkie wyzwanie dla śpiewaków: jego opery pełne są karkołomnych arii czy duetów, które muszą być wykonywane w zawrotnym tempie, i to po mistrzowsku. Dyrekcja Met ponownie skompletowała obsadę składającą się ze światowych specjalistów od muzyki włoskiego mistrza opery komicznej (to przedstawienie było już transmitowane w roku 2009, z Elīną Garančą w tytułowej roli). Dlatego też należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo.