Koncert dla Fundacji FOLK24

  min.

tytuł oryginalny:
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska oraz Szkocka Trupa
opis:

Fundacja FOLK24 zaprasza na koncert duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej oraz tria Szkocka Trupa Wiosenne spotkania z piosenką żeglarska są stałym punktem gliwickich wydarzeń kulturalnych. Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wystąpią dla nas już po raz piąty, natomiast Szkocka Trupa z Bytomia, po raz pierwszy. Dochód z koncertu wesprze Fundację FOLK24 i jej działania.
Bilety: 40 zł (50 zł w dniu koncertu).Szkocka Trupa (opcja bytomska)

To projekt Henryka Czekały „Szkota”, znanego z takich formacji jak Ryczące Dwudziestki czy Mechanicy Shanty. Wraz z przyjaciółmi z rodzinnego Bytomia w Szkockiej gra i śpiewa piosenki swojego autorstwa, jak i wielu innych, uznanych żeglarskich bardów, takich jak: Marek Szurawski, Mirek Kowalewski, Ryszard Muzaj, Tomasz Opoka, Witold Zamojski, Jerzy Porębski i wielu, wielu innych. „Płyńmy w dół do starej Maui”, „Molly Malone”, „Stary dziadek”, „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Miasto”, „Mewy” czy „Umbriaga” bardziej folkowo zaaranżowane, na mandolinę, gitarę i bas akustyczny, inaczej nieco zaśpiewane, zdobywają uznanie coraz większej liczby słuchaczy.

www.folk24.pl/wykonawcy/szkocka-trupa/Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Niesamowita ekspresja tego duetu, rzadko spotykany dar przekazu emocji, wspaniała interakcja z publicznością sprawiły, że ich koncerty rzadko kończą się na jednym bisie. Swoimi występami porywają wszystkich od Helu po Zakopane i od Władywostoku po Gliwice, a może i dalej…

Czeka nas znów wielkie święto piosenki, nie tylko tej żeglarskiej, którą Andrzej tworzy od wielu lat, ale także folkowych ballad znanych rosyjskich bardów.

Miłośników poezji, nastroju, duchowości, ale i zabawy, radosnego śpiewania, odczuwania i wspólnoty nie może na tym koncercie zabraknąć. Dochód z koncertu wesprze Fundację FOLK24 i jej działania.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od ponad 10 lat występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku. Duet do repertuaru dołączył także ballady trójki wybitnych rosyjskich bardów: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

www.korycki.com


Organizator koncertu Fundacja Folk24

Działa od 2012 roku, promuje muzykę folkową, wydając media folkowe, organizując festiwale i koncerty (m.in. Międzynarodowy Festiwal Morza „Nad Kanałem” w Gliwicach czy „Wieczory Folkowe” w Bytomiu), wydając płyty i wspierając organizacyjnie wykonawców.

www.folk24.org