Kebab i horoskop

 75 min.

gatunek:
komedia
reżyseria:
Grzegorz Jaroszuk
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2014
obsada:
Andrzej Zieliński, Bartłomiej Topa, Piotr Żurawski, Dorota Kolak
opis:

Komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa w sklepie pojawia się dwóch „specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach Kebab i Horoskop.


Personel sklepu to postacie barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi. Spece od marketingu wywołują zmianę w atmosferze i wszyscy – wytrąceni ze zwykłego zobojętnienia – poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom; nieśmiała Stażystka dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką, poszukująca miłości w internecie Kasjerka, zgryźliwy sprzątacz Kortaza i Dawny Kibic „biorą sprawy w swoje ręce”, co burzy ich mikroświaty i prowadzi do serii śmiesznych i zaskakujących sytuacji. Gotowi na wszystko fałszywi specjaliści od marketingu przekonają się, że życie potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na perskim dywanie.


„Kebab i Horoskop” jest filmem o tych, których zwykle określamy jako przegranych, nieporadnych życiowo nieudaczników. Czy na pewno? Poczucie humoru i empatia, z jaką postaci są pokazane czynią film wyjątkowym: słodko‐kwaśnym, aktualnym. 

  • Nagroda Kin Studyjnych oraz DKF-ów na FF Gdynia 2014.