Kamper

 90 min.

gatunek:
dramat
reżyseria:
Łukasz Grzegorzek
kraj produkcji:
Polska
rok produkcji:
2016
obsada:
Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak
opis:

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochana w sobie do szaleństwa, musi zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobi razem czy osobno.
Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie życie bez większych zobowiązań. Kiedy na jej drodze pojawi się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z nauczycielką hiszpańskiego.
Kamper to nowoczesny, szczery i bezkompromisowy film o trzydziestolatkach zrealizowany przez trzydziestolatków. Wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy Kampera stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić. Kapitalnie poprowadzeni aktorzy ożywiają historię budzącą przyjemnej natury nostalgię. Kamper to opowieść o konfrontacji różnych perspektyw, więc na ścieżce dźwiękowej przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Maanamu splatają się z nowym, zainspirowanym filmem, kawałkiem Pezeta, legendy polskiej sceny hip-hopowej czy muzyką mistrza trip-hopu DJ-a Shadowa. Wszystkie te elementy składają się na rewelacyjny i lekki film pełen autentycznych emocji.